Wycieczka dla turysty – Auschwitz Birkenau krakow

Jaki jest największy nazistowski obóz koncentracyjny, w którym zginęło wiele milionów ludzi podczas II wojny światowej? Oczywiście jest to Auschwitz Birkenau Kraków. Warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć na własne oczy, do czego mogą doprowadzić rządy szaleńca, który nie liczył się z niczym ani z nikim, a jego jedynym celem było wdrożenie swoich szalonych ideałów każdemu, kto chciał go słuchać.

Co warto zwiedzić

Obóz znajduje się na obrzeżasz Oświęcimia i nadal utrzymany jest w bardzo mrocznej scenerii. Z zewnątrz widać druty kolczaste, które uniemożliwiły mieszkańcom obozu uciekanie i przedostawanie się na wolność. Obóz był prawdziwą twierdzą z biletem w jedną stronę. Większość osób, która przekroczyła jego bramy, już się z niego nie wydostała. Niektórzy przenoszeni byli z obozu do obozu. Obecnie niewielu jest już świadków tych zdarzeń. Jednak ich opowieści zawsze były i będą wstrząsające.

Zwiedzanie obozów koncentracyjnych

Obozy koncentracyjne budowane przez Niemców były miejscami rzezi, w których ludzi traktowano najgorzej, jak się dało. Minimalne porcje jedzenia, brak dostępu do żywności, a także skandaliczne warunki do spania. Taka była rzeczywistość wszystkich osób, którym przyszło przebywać w obozach koncentracyjnych.

Był to czas, w którym ludzie byli traktowani jak najgorsze istoty stąpające po ziemi. W Auschwitz Birkenau można to obecnie zobaczyć, ponieważ z dawnego obozu koncentracyjnego powstało muzeum udostępniane do zwiedzania.

 

Źródło: Cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html