Twój ubezpieczyciel skrzywdził Cię i nie wypłacił wysokiego odszkodowania?

Co zrobić kiedy otrzymane odszkodowania są dla nas krzywdzące? Jakie kroki możemy podjąć, aby ubiegać się o swoje, o to co nam się należy? Przede wszystkim podczas czynności formalnych, takich jak zbieranie dokumentacji, trzeba dopilnować aby wszystko zostało odpowiednio udokumentowane. Co to znaczy?

Wypłata odszkodowania

Podczas odbierania wypisu ze szpitala, czy też od specjalisty musimy zwrócić uwagę czy dokładny przebieg choroby naszego przypadku został w nim zawarty, czy nie pominięto jakiegoś uszczerbku, ponieważ to może rzutować na wydaną przez komisję opinię.

Jeśli natomiast ubiegamy się o odszkodowanie z tytułu polisy samochodowej, oceny sytuacji dokonuje rzeczoznawca. Oczywiście to on jest specjalistą w kwestii wyceny, jednak jest to pracownik firmy ubezpieczeniowej, która ma wypłacić nam odszkodowanie.

Problemy z uzyskaniem odszkodowania

Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy, który dokona szczegółowej analizy bez ukrytych pobudek. Odszkodowania to należąca się nam rekompensata za poniesione straty. Wypadek, czy też zdarzenie, w wyniku którego dochodzi do uszczerbku na naszym zdrowiu lub też utraty lub uszkodzenia naszego mienia, kwalifikuje nas jako osoby poszkodowane. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wysokości wypłaconych nam odszkodowań, możemy udać się po pomoc do specjalisty.

Zaniżanie odszkodowania

Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się pozyskiwaniem odszkodowań na rzecz swoich klientów. Takie firmy odciążają nas w kwestiach formalnych, pracownicy zajmują się zbieraniem dokumentacji oraz kontaktami z ubezpieczycielem. Jest to bardzo wygodne, ponieważ my możemy w tym czasie zająć się powrotem do pełni zdrowia.