Szafy warsztatowe – Jakie wybrać?

Przemyślane, ergonomiczne wyposażenie miejsca pracy to bardzo ważna sprawa. Potwierdzą to, chociażby pracownicy różnego rodzaju warsztatów, które pełne są narzędzi oraz drobnym elementów i części zapasowych. Dobrej jakości szafy warsztatowe to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy utrzymać porządek w miejscu pracy.

A porządek w miejscu pracy to również szybsza, bardziej efektywna praca oraz większe bezpieczeństwo pracowników. Prawidłowe przechowywanie części i urządzeń, które umożliwiają szafy warsztatowe, wydłuża również ich żywotność oraz zapobiega przypadkowym uszkodzeniom.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę warsztatową?

Szafa w warsztacieSzafy warsztatowe powinny być wykonane z trwałych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie blacha metalowa. Dzięki jej użyciu szafa będzie wytrzymała oraz trwała, a jednocześnie nie będzie bardzo ciężka. Wysoka trwałość szaf jest niezwykle istotna, ponieważ szafy warsztatowe używane są wielokrotnie w ciągu dnia, często coś w nie uderzy albo spadnie na półkę.

Nie mogą więc łatwo się niszczyć. Szafy warsztatowe wykonane z blachy zazwyczaj wykańcza się metodami malowania proszkowego. Ta metoda ma dwie zalety, po pierwsze szafki wyglądają bardzo estetycznie, po drugie tego typu powłoka jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Szafy warsztatowe metalowe można stosować praktycznie w każdym warsztacie.

Inne ważne aspekty związane z użyciem szaf warsztatowych

Przestrzeń i wolne miejsce to zazwyczaj rzeczy, których najbardziej brakuje w każdym warsztacie. Stąd tak ważnym jest aby szafy warsztatowe były wybrane w sposób przemyślany i uwzględniający wszystkie nasze potrzeby. Szafy warsztatowe mogą być wyposażone w trzy rozwiązania umożliwiające przechowywanie, są to: półki o regulowanej wysokości, szuflady oraz haczyki. Każdy z tych elementów pełni nieco inne funkcje i przyda się do innych rzeczy.

Szafy warsztatowe z szufladami sprawdzą się do przechowywania drobnych elementów, tez z półkami świetnie nadają się natomiast w przypadku przedmiotów średniej wielkości.