Pracujący Panowie i Panie – dbajmy o zdrowie intymne

Zdrowie intymne to bardzo istotny temat, szczególnie ważny dla kobiet, ponieważ to ich układ moczowo-płciowy jest narażony na szereg infekcji z zewnątrz. Przede wszystkim najważniejsza dla zdrowia intymnego kobiety jest prawidłowa flora bakteryjna i pH pochwy, które chroni przed chorobotwórczymi grzybami i bakteriami. Pomoże w tym probiotyk zawierający bakterie Lactobacillus, które przywracają równowagę mikrobiologiczną pochwy. Idealnie sprawdzi się tu Lactibiane CDN 5 M.

Pomaga w szybki i optymalny sposób odbudować florę oraz zwalczyć bakterie i grzyby wywołujące infekcje. Zdrowie intymne kobiety to także prawidłowe nawilżenie pochwy. Doskonałym w tym przypadku będzie Hexagyn duo, który regeneruje błonę śluzową pochwy, nawilża  i zapobiega jej suchości o charakterze zapalnym i zakaźnym oraz przywraca fizjologiczne środowisko pochwy. Nawilżenie pochwy ma także duże znaczenie podczas odbywania stosunków płciowych. Jego brak może powodować nieprzyjemne dolegliwości bólowe i spadek libido. Aby wspomóc nawilżanie można zastosować także żele nawilżające takie jak Mucovagin czy Intimel.

Anatomia kobiecego układu moczowo-płciowego niesie ze sobą ryzyko częstszego wystąpienia infekcji bakteryjnych oraz zapalenia dróg moczowych. Wówczas z pomocą przyjdzie Feminost lub Furoxin, tabletki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Zdrowie intymne dotyczy także mężczyzn. W tym przypadku ważne jest prawidłowe funkcjonowanie prostaty oraz pełna sprawność seksualna. Wspierająco zadziała tu Multiprosti lub Maxigra go. Zdrowie intymne u mężczyzn to także zdrowe nasienie, szczególnie w okresie starania się o dziecko. Profertil to wysokiej jakości preparat, który dzięki zawartym składnikom wpływa na żywotność plemników co poprawia jakość nasienia i wspomaga zajście w ciążę.