Pokrowce, tenty, bimini na jacht

Relaksujący rej jachtem to dla wielu osób wymarzona forma odpoczynku. Nawet w najbardziej sielskich warunkach trzeba jednak zadbać o ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Wbrew pozorom nawet słoneczna pogoda może być niebezpieczna.

Baldachim na łódź – ochrona przed słońcem i nie tylko

Aby uniknąć poparzeń słonecznych, a nawet udaru warto zaopatrzyć się w bimini na łódź i jacht. Bimini jest formą baldachimu czy daszka do łodzi, który zabezpiecza przed wszystkim przed szkodliwym działaniem słońca.

Bimini na łódź i jacht powinno być wykonane z materiału odpornego na działanie wysokich temperatur oraz światła słonecznego. Powinno być również lekkie i stabilne, aby nie sprawiać kłopotów podczas transportu. Bimini na jachty może być również wykonane z materiału wodoodpornego i wtedy będzie chroniło nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem.

Na nieco gorsze warunki – tent na jacht

Inną formą ochrony przed warunkami pogodowymi są tenty. W przeciwieństwie do bimini ten to nie tylko daszek, ale swojego rodzaju namiot. Czyli poza osłoną od góry tenty posiadają również ściany boczne. Takie rozwiązanie może chronić przed silnym wiatrem i rozpryskami wody przez niego powodowanymi.

Tenty wykonuje się z dobrej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Ze względu na pełnione przez siebie funkcje muszą one być wodoodporne. Ważne również aby były lekki oraz łatwe w montażu i demontażu. Dobrej jakości tent będzie służył latami.

Pokrowiec na łódź – uniwersalne zabezpieczenie

Pokrowce na łódź pełnią funkcję dodatkowe zabezpieczenia nie dla ludzi, ale dla samego sprzętu. Pokrowcem można przykryć łódkę jeśli schodzimy na ląd i nie zamierzamy jej przez jakiś czas używać. Mają służyć do zabezpieczenia przed dostaniem się na łódkę wilgoci czy zanieczyszczeń, jak chociażby spadające z drzew liście.

Pokrowce jak wszystkie tego typu element wykonuje się z materiałów wysokiej jakości, nieprzemakalnych oraz odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Zobacz na: https://kompasyachting.pl/k/pokrowce-tenty-bimini/