Odzież sportowa sprawdzi się również w pracy.

Problem z wyborem odpowiedniej bielizny termoaktywnej zdarza się nawet doświadczonym sportowcom. Ponadto wiele osób myli odzież i bieliznę termoaktywną z odzieżą termiczną. Bielizna termiczna spełnia tylko jeden cel. Chroni nasz organizm przed ochłodzeniem. Jej główną wadą jest to, że nie może usunąć wilgoci, co jest szczególnie dotkliwe podczas uprawiania sportu w zimie.

Odzież termoaktywna na każdą kieszeń

W rzeczywistości całkowicie dyskwalifikuje ją do letniej aktywności, gdy temperatura otoczenia jest średnia lub wysoka. Bielizna termoaktywna została zaprojektowana tak, aby skutecznie odprowadzać pot i parę wodną, wytworzoną podczas ćwiczeń. Za pomocą odpowiedniej dzianiny może spełniać idealnie funkcję termiczną.

Chłodzi ciało, gdy uprawiamy aktywność fizyczną w wysokiej temperaturze. Utrzymuje też właściwą temperaturę ciała albo go ogrzewa. Wynika to z różnicy między temperaturą ciała a środowiska.

Bielizna dla osób uprawiających sport

Bielizna pozwala na szybsze wyparowanie niż wchłanianie wilgoci. Dlatego kolejna warstwa ubrań pozostaje już sucha. Dobre dzianiny pozwalają na zmniejszone napięcie mięśni, szybsze treningi regeneracyjne, lepsze zaopatrzenie w krew i poprawę procesu metabolicznego w mięśniach.

Wybierając odzież turystyczną i sportową, najlepiej jest zapoznać się z jej specyficznymi cechami. Należą do nich następujące elementy: ochrona termiczna, oddychalność, czas schnięcia, bakteriostatyczność, siła mechaniczna, kompozycja i liczba warstw. Idealnie dopasowana bielizna będzie nas wspierać, a nie ograniczać. Działa jak druga skóra.

Tworzy warstwę termoizolacyjną pomiędzy ciałem a tkaniną. Kiedy biegamy, gdy jest ciepło, bielizna musi być luźna. Natomiast, gdy jest chłodno musi zatrzymywać ciepło, produkowane przez nasze ciało i zwiększać komfort. Jeśli źle pasuje, bielizna może tworzyć ciepłe kieszenie, zamiast rozprowadzać ciepło. Dlatego będziemy czuć dyskomfort.

Wygodna odzież termiczna

Dopasowana do naszej sylwetki odzież, pozwoli uniknąć tego problemu. Umożliwia wygodne noszenie na niej warstw. Wybierzmy bieliznę z gładką powierzchnią zewnętrzną, aby inne ubrania na niej nie utknęły. Zwróćmy też uwagę na tkaninę, a przede wszystkim na jej wagę i materiał. Bielizna może być ultralekka, lekka, średnio ciężka, ciężka i ciężka.

Materiał naszej bielizny termoaktywnej musi być luksusowo miękki, a jednocześnie niezwykle odporny, aby nadążyć za każdymi warunkami atmosferycznymi, jakich możemy doświadczyć. Bielizna termoaktywna może być syntetyczna, wełniana, jedwabna lub bawełniana, stosunek ciepła do masy tkanin syntetycznych, takich jak akryl czy poliester jest 3-8 razy większy niż w przypadku dzianin lub tkanin, takich jak wełna czy bawełna. Warto pamiętać, że taka odzież termoaktywna sprawdzi się nie tylko w sporcie i turystyce, ale także w pracy w szczególnych warunkach.

Zobacz ubrania sportowe: https://strefamocy.pl/pl/152-odziez