Oczyszczacz powietrza dla astmatyków

Astma to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów. Jest to choroba, objawiająca się przewlekłym zapaleniem dróg oddechowych, co wiąże się z utrudnionym oddychaniem. Jakość powietrza dla astmatyka jest bardzo ważna, ponieważ otaczające nas pyłki mogą być bardzo szkodliwe. Stąd oczyszczacz powietrza dla astmatyków jest rozwiązaniem bardzo przydatnym i znacznie ułatwiającym życie.

Wybór filtra do domowego oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza dla astmatykówOczyszczacz powietrza dla astmatyków powinien być wyposażony w filtr jak najwyższej jakości. Najlepszy rozwiązaniem są filtry HEPA 13 oraz 14. Doskonale radzą sobie one bowiem z usuwaniem z powietrza nawet bardzo drobnych zanieczyszczeń, określanych jako PM2.5. Innym skutecznym rozwiązaniem w jakie może być wyposażony oczyszczacz powietrza dla astmatyków jest filtr hybrydowy, stanowiący połączenie filtra HEPA oraz filtra węglowego.

Tego typu połączenie wyłapuje z powietrza nie tylko bardzo małe pyłki, ale również substancje organiczne. Dodatkowo ma zdolność pochłaniania brzydkich zapachów. Niestety filtry hybrydowe są odpowiedni droższe i nieco trudniej dostępne niż klasyczne filtry HEPA.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza dla astmatyka?

Poza doborem filtra warto kierować się tym jaką wydajność ma oczyszczacz powietrza dla astmatyków, który zamierzamy kupić. Zazwyczaj na opakowaniu produktu możemy znaleźć informację jaki jest zalecany metraż, na którym powinny pracować dane urządzenie.

Nie bez znaczenia jest również hałas jaki generuje wybrany przez nas oczyszczacz powietrza dla astmatyków. Jeśli urządzenie będzie zbyt głośne to będzie ono niewygodne w użytkowaniu. Jak zawsze nie bez znacznie pozostaje cena oczyszczacza, ważna jest tutaj nie tylko cena samego zakupu, ale również koszty późniejszej eksploatacji, chociażby koszt filtrów.

Oczyszczacz powietrza dla astmatyków powinien być również łatwy w obsłudze. Polecany jest wybór modelu z opcją nawilżania powietrza lub z jonizatorem, obie te funkcje mają dodatkowe walory prozdrowotne.