Nowa bielizna termoaktywna

Biegnąc kilka dni temu główną ulica mojego miasta natknęłam się na nowy sklep z odzieżą roboczą. Byłam zaskoczona tym widokiem, ponieważ wcześniej nie było w tym miejscu takiego asortymentu. Sam fakt istnienia tam takiego sklepu nie była dla mnie niczym nadzwyczajnym , jednak jadąc do domu zastanowiło mnie, jak z biegiem lat zmieniło się podejście do odzieży roboczej.

Bielizna termoaktywnaJak byłam podlotkiem to widok osoby pracującej fizycznie pod względem jej stroju, zawsze był taki sam: bardzo mocno wysłużone stare spodnie, zawsze koloru szarego, równie stara bluza zazwyczaj z połatanymi (choć nie zawsze) dziurami, jakiś beret, chustka lub goła głowa.

Bielizna termoaktywna dla pracownika

No i buty….Tu były dwie kategorie, albo stare buty codzienne, które przez stan zużycia już nienadawany się na galowe wyjścia, albo stare gumiaki. Do takiego widoku byłam przyzwyczajona w dzieciństwie. Później stopniowo te stroje stawały się bardziej czyste, mniej znoszone, jednak daleko im było do standardów widzianych „w wielkim zachodnim świecie”.

W tych moich dywagacjach na ten temat zdałam sobie sprawę, że dzisiejszy pracownik fizyczny wygląda całkiem inaczej. Od dłuższego czasu codziennie przejeżdżam obok budowanej galerii handlowej. Codziennie rano mijam też pracowników firm budowlanych idąc tam do pracy.

Odzież robocza światowych marek

Każdy z nich, bez wyjątku ma profesjonalna odzież roboczą, zadbaną, czystą, kolorową, z porządnych materiałów. Co ciekawe hitem staje się bielizna termoaktywna firmy BRUBECK. Każdy ma profesjonalne buty ochronne ze wzmocnionymi czubkami, ocieplane – w czasach zimy mają również taką bieliznę termoaktywną. Wszyscy mają na głowach kaski ochronne. Pracownicy każdej firmy mieli stroje w innych kolorach z logiem swojego pracodawcy.

Byłam zaskoczona tym widokiem, ponieważ wcześniej tego nie widziałam lub nie zwracałam na to uwagi. Bardzo mnie cieszy fakt, że w dzisiejszych czasach pracodawcy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, dbają o swoich pracowników i szanują ich jako ludzi.  Zapewne jest do w dużej mierze wynik zmieniającego się prawa, otwarcia granic, wymagań pracowników, ale skutek jest jak najbardziej pozytywny.  Oby tak dalej.