Naturalne kremy do dłoni a ochrona w pracy

Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do tego, jakie składniki występują w kupowanych przez nas kosmetykach. Okazuje się bowiem, że sztuczne produkty mogą przynieść chwilową ulgę i zadowalający efekt, jednak ich działanie na dłuższą metę może się okazać szkodliwe. Z tego też powodu dużym powodzeniem cieszą się naturalne kremy do rąk, które zawierają składniki pochodzące z natury. Zazwyczaj taki skład gwarantuje lepszą przyswajalność substancji odżywczych i poprawę jakości skóry.

Naturalne kremy do rąk – bogactwo składników

Ekologiczne kremy do rąk mają za zadanie przede wszystkim nawilżać i natłuszczać skórę. Wśród dobrych i popularnych składników można wymienić wszelkiego rodzaju oleje. Olej słonecznikowy znakomicie wygładza, wzmacnia i nawilża skórę. Ma też działanie przeciwrodnikowe i normalizujące. Masło shea znane jest ze zdolności do zatrzymywania wody w naskórku, a olej z nasion winogron zawiera duże ilości witaminy E, dzięki czemu zapobiega procesom starzenia.

W czasie zimy i mrozów dobrze jest również stosować kremy z pszczelim woskiem, który chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Osobom o skórze wrażliwej zaleca się stosowanie kosmetyków z aloesem, ponieważ wykazuje on działanie uspokajające. Częstym składnikiem występującym w kremach do rąk jest również ekstrakt z cytryny, ponieważ ma zdolność rozjaśniania naskórka, a ponadto wykazuje działanie przeciwbakteryjne i normalizujące.

Ekologiczna pielęgnacja dłoni – uważaj na nazwę

Niektóre naturalne kremy do rąk są takie jedynie z nazwy. Owszem, zawierają składnik lub składniki zaczerpnięte z natury, jednak w znikomej ilości, która w żaden sposób nie wpływa na podwyższenie jakości kremu ani na poprawę działania na skórze. Wynika to z faktu, że każdy producent może w reklamie swojego wyrobu zasugerować, że zawiera on naturalne, dobroczynne składniki.

Niejednokrotnie jest to tylko chwyt marketingowy i ma za zadanie skusić klientów, którzy sądzą, że kupują pełnowartościowy, naturalny kosmetyk. Dobrym zwyczajem jest czytanie etykiet i procentowego udziału substancji naturalnych w kremie do rąk.

W pełni naturalne i ekologiczne kremy do rąk i preparaty do pielęgnacji skóry dłoni pochodzące od polskiego producenta znaleźć można w sklepie: Novakosmetyki.pl/pl/49-naturalne-kremy-do-rak