Laserowe usuwanie rozstępów Kraków – gdzie na zabieg?

Rozstępy (inaczej rozstępy skórne) to problem, który dotyka wielu kobiet i mężczyzn w okolicach brzucha, ud i pośladków. Z reguły rozstępy pojawiają się przy nagłych zmianach wagi, w czasie ciąży i podczas aktywnego wzrostu u nastolatków. W tych przypadkach duże napięcie skóry powoduje przerwanie włókien kolagenu i elastyny w skórze właściwej, co prowadzi do ścieńczenia skóry.

Rozstępy mogą pojawić się również w niektórych chorobach endokrynologicznych związanych ze zwiększonym wydzielaniem hormonów nadnerczy. Laserowe usuwanie rozstępów jest jedynym skutecznym zabiegiem, którego efekt widoczny jest już po pierwszej sesji.

usuwanie rozstępów Kraków

Jak działa zabieg laserowego usuwania rozstępów?

Usuwanie rozstępów Kraków jest wykonywane w specjalistycznej klinice przy użyciu lasera CO2. Jego działanie opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. W przeciwieństwie do tradycyjnego resurfacingu laserowego, w którym usuwana jest cała warstwa naskórka i wymaga długiego okresu rekonwalescencji, lasery frakcyjne działają selektywnie.

Światło lasera jest dzielone przez specjalną dyszę na kilka wiązek, z których każda tworzy płytkie wgłębienie w skórze. Utrzymując skórę w nienaruszonym stanie wokół uszkodzonych obszarów, przyspiesza się gojenie i tworzy nowy kolagen i elastynę, co prowadzi do przywrócenia prawidłowej struktury skóry.

Dlaczego metoda laserowa

Metoda laserowego usuwania rozstępów jest zabiegiem komfortowym, bezbolesnym i najbardziej skutecznym w dzisiejszych czasach. W razie potrzeby rozstępy można usunąć w znieczuleniu miejscowym (stosuje się krem znieczulający).

Laserowe usuwanie rozstępów – Wskazania do zabiegu

  • Rozstępy (rozstępy) o dowolnej lokalizacji;
  • Obwisła skóra wokół rozstępów.

Zalety

  • Możliwość korygowania rozstępów (rozstępów) na wszystkich partiach ciała, w tym cienkiej, wrażliwej skórze;
  • Widoczny efekt już po pierwszej sesji;
  • Minimalny uraz i mała bolesność zabiegu;
  • Krótki okres rekonwalescencji.

Zalecany kurs

Przebieg zabiegu zależy od obszaru i nasilenia rozstępów (rozstępów), średnio jest to 4-6 sesji w odstępie jednego miesiąca. Po zabiegu laserowym na leczonym obszarze skóry może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które ustępują w ciągu 2-3 dni.