Karmienie koni sportowych w odzieży ochronnej

Konie to bardzo mądre zwierzęta. Podczas ich karmienia nie trudno o wypadek ale na pewno już o ubrudzenie. Należy szczególnie zadbać o odpowiedni ubiór podczas karmienia koni. Zapraszamy do przeczytania naszych dywagacji poświęconych żywieniu koni oraz stosowania odpowiednich pasz dla koni i sieczek dla koni.

Wyścigi konne co musisz o nich wiedzieć

Konie sportowe wymagają szczególnej pielęgnacji i odżywiania. Jest to związane z tym, że konie te potrzebują dużo energii na co dzień, ponieważ intensywne treningi i udziały w częstych zawodach sportowych powodują, że tracą przy tym mnóstwo niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania energii. Nie ma się co martwić, gdyż producenci pasz dla koni zadbali o to, żeby wytworzyć specjalne pasze dla koni sportowych.

Jak żywić konie wyścigowe

Są one nieco inne niż tradycyjne pasze i posiadają odpowiednie składniki. Jeżeli chodzi o odpowiedni dobór pasz dla koni sportowych to wszystko zależy od konia i jego ogólnej kondycji i upodobań. Nie można w tym wypadku generalizować potrzeb pokarmowych koni, gdyż każdy z nich jest inny i potrzebuje innych składników odżywczych, witamin i minerałów. Najlepiej sprzedającą się paszą dla koni sportowych w ubiegłym roku była RE LEVE. W sklepach możemy ją kupić za około sto złotych za dwudziestu kilogramowy worek.

Pasza ta jest przeznaczona dla koni sportowych, których organizmy nie tolerują wysokiego poziomu skrobi w swojej diecie bądź też nie reagują prawidłowo na pasze zbożowe. Jest to jedna z niewielu mieszanek, która nie posiada w swoim składzie ziaren zbóż co stanowi o jej wyjątkowości. Ponadto stymuluje równowagę u koni, które mają skłonność do nadpobudliwości. Zalety jakie ta pasza dla sportowych koni posiada jest bardzo wiele, ale głównie należy powiedzieć, że jest odpowiedzialna i wspomaga przewód pokarmowy, eliminuje sztywnienie mięśni, szybko regeneruje mięśnie.

Co musi zawierać pasza dla konia wyścigowego

Oprócz tego jest wiele pasz o podobnych składnikach, funkcjach i w przybliżonej cenie, a właściciel konia sam musi zdecydować, która pasza będzie dla jego konia odpowiednia i odpowiednio uzupełni niedobory składników mineralnych i witaminowych. Pamiętać należy jednak o tym, żeby dobrze wybrać paszę musimy dobrze poznać nasze zwierzę, gdyż to będzie źródłem naszego sukcesu.