Karabińczyki i ich zastosowanie

Karabińczyki kojarzą się przede wszystkim ze wspinaczką górską. Jednak można jest stosować także w innych rozwiązaniach, np w odzieży roboczej. Elementy te mogą służyć też do produkcji breloczków na klucze, wyrobów biżuteryjnych czy innych akcesoriów. Karabińczyki do toreb mogą być zarówno elementem ozdobnym, jak i mocować pasek torebki.

Jest kilka czynników na które należy zwrócić uwagę wybierając karabińczyk do paska torby jest szerokość ich uszu. Musi się bowiem w nich zmieścić taśma czy uchwyt torebki. Jeśli karabińczyk będzie zbyt szeroki w stosunku do taśmy to taśma będzie się przesuwać i zwijać. Będzie to wyglądać brzydko, ale będzie również bardzo niewygodne.

Z czego mogą być wykonane karabińczyki do toreb?

Karabińczyki do toreb mogą być wykonane z różnych materiał, przede wszystkim metalu lub tworzyw sztucznych. Metalowe karabińczyki mogą być dodatkowo pokrywane powłokami galwanicznymi o różnym kolorze. Karabińczyk powinien pasować kolorem i estetyką o torebki. Na rynku dostępne są karabińczyki w kolorze srebrnym, złotym czy czarnym.

Srebrne produkty będą pasować przykładowo do wyrobów retro. Muszą być także dostosowane do wielkości i przeznaczenia torby. Jeśli torba jest duża lub będzie się w niej przenosić większe ciężary to lepszy będzie karabińczyk metalowy. Karabińczyk o paska torby o małym rozmiarze może być plastikowy.

Jakie rodzaje karabińczyków dostępne są na rynku?

W zależności od rodzaju projektu, można również wybrać różnorodne typy karabińczyków. Mogą mieć standardowy kształt i takich sprzedaje się najwięcej. Innego rodzaju karabińczyki to m.in. karabińczyki tupu krab czy typu kielich.

Karabińczyk do paska torby typu kielich jest wyposażony w końcówkę do której wkłada się sznurek. Umożliwia to tworzenie sznurkowych uchwytów. Do torebki kopertowej przyda się uchylny karabińczyk . Tego typu akcesoria kaletnicze określane są karabińczykami typu agrafka. Jeśli potrzebna jest swoboda obrotu  można zastosować dodatek do paska torby typu krętlik. Jak widać wybór jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprawdź na: https://agry.pl/index.php/nasza-produkcja/karabinczyki