Hulajnoga elektryczna – ekologiczna alternatywa dla samochodu i autobusu

Hulajnoga elektryczna sposobem na korki w mieście

Każdy z nas zapewne wielokrotnie pomstował na korki w drodze od pracy czy zatłoczony autobus i marzył o tym, żeby przesiąść się na inny środek komunikacji. Również poszukiwanie miejsca parkingowego, szczególnie w godzinach szczytu, może generować sporą dozę nerwów. Z wielu powodów również rower, mimo że mniejszy, nie zawsze się sprawdza. Jeśli jesteś w takiej sytuacji warto sprawdzić co oferować może hulajnoga elektryczna.

Jakie zalety mają hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczneTo niewielkie urządzenie jest banalnie proste w obsłudze i może rozwijać prędkość nawet do 25 km/h. Hulajnogi elektryczne są więc idealne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Każdy jest w stanie opanować jazdę na hulajnodze i to w kilka minut, bez konieczności robienia kursów czy zdawania egzaminów.

Hulajnoga elektryczna jest też przyjazne dla środowiska i ekonomiczne. Nie powoduje emisji spalin do atmosfery, nie zużywaj bezpośrednio paliw nieodnawialnych, a jeśli ładowana są solarnie nie zużywa ich wcale. Samodzielny napęd sprawia, że hulajnoga elektryczna nie wymaga dużego wysiłku podczas użytkowania.

Wadą chociażby roweru jest, że podczas jazdy można się spocić, a nie każdy ma możliwość odświeżenia się w szkole czy miejscu pracy. Hulajnogi elektryczne nie powodują tego typu niedogodności.

Modele hulajnóg elektrycznych dostępne na rynku

Na rynku dostępne są różne modele hulajnóg elektrycznych. Podstawowy podział obejmuje hulajnogi elektryczne dla dzieci i dorosłych. Hulajnoga elektryczna może mieć dwa lub trzy koła oraz siodełko.

Co różni hulajnogi dla dzieci i dorosłych to przede wszystkim rozmiar oraz dopuszczalna, maksymalna prędkość. Hulajnogi elektryczne dla dzieci są mniejsze i zazwyczaj rozpędzają się do 15-17 km/h, podczas gdy hulajnoga dla dorosłych może jechać nawet 25-30 km/h. Większy rozmiar hulajnogi elektrycznej dla osoby dorosłej przekłada się niestety na nieco dłuższy czas ładowania. Kupując hulajnogę dla dziecka nie można oczywiście zapomnieć o kasku i ochraniaczach.

Ciekawostką jest hulajnoga elektryczna z siodełkiem. Rozwiązanie takie jest bardzo wygodne i znacznie ułatwia pokonywanie dużych dystansów.