Dobre kleje szewskie do butów roboczych.

Buty robocze wykonywane są z różnych materiałów. Każdy z nich ma inne wymagania pod względem zastosowania kleju. Dlatego dostępne są różne kleje do obuwia. Najczęściej należy zwrócić uwagę na skład chemiczny i technologie klejenia, jaka została zastosowana w danym obuwiu.

Rozklejony but jak go naprawić

Dzięki temu można będzie osiągnąć najlepsze efekty z możliwych, jeżeli chodzi o sklejanie butów. Nic złego nie będzie się z nimi działo, a but będzie nadal gotowy do użytkowania pod każdym względem. Jeżeli masz buty skórzane, warto szukać kleju, który właśnie do tego obuwia jest przeznaczony. Dawniej do klejenia butów skórzanych wykorzystywany był butapren.

Także dziś sprawdza się on bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że występują różni producenci butaprenu i nie każdy będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Mimo to, że mają one podobny skład, nie zawsze sprawiają się dobrze, dlatego należy wziąć to pod uwagę podczas nabywania konkretnego butaprenu.

Jak skleić rozklejony but

Jeżeli posiadasz buty brokatowe, niezbędne jest zwrócenie uwagi na kolor kleju, jakiego używamy. Najlepiej wybierać kleje do butów bardzo elastyczne o jasnej konsystencji. Najlepiej, gdyby były one bezbarwne. Dzięki temu powierzchnia obok klejowego miejsca nie zostanie zanieczyszczona, a miejsce sklejenia nie będzie w ogóle widoczne.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klejów, dlatego na pewno uda się znaleźć taki, który będzie pasował do konkretnego materiału, z jakiego powstało nasze obuwie. Na pewno będziemy zadowoleni z tego, że buty zostały sklejone we właściwy sposób.

Ich konstrukcja będzie właściwa i na pewno nie będzie się miało z takim obuwiem żadnych problemów, z czego można będzie się odpowiednio cieszyć. W końcu każdy chce korzystać z solidnych butów, które nie będą się rozklejały.

Zobacz kleje do obuwia dostępne w sklepie szewsko krawieckim Flek (https://flek.pl/17/kleje):